Imperium

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Imperium » Обо всём » International Forum


International Forum

Сообщений 61 страница 90 из 196

61

ja svoi gif dostal ot sjuda..

http://gif.10000.ru/

prosto navodi$ mi$koi na ponraviv$eisja kartinku, nazemaje$ pravuju knopku i viberi svoistvo.. dal$e kopiruje$ ssilku i otprovljaisa v svoi nastroiki avatora.. nu dal$e dolzhno bitj ponjatno..  :)

0

62

2 Alter:
Ne znaiu gde ty eto vzial, no na Wikipedia sovsem drugaia tablitza perevoda bukov:
    * A; ē or ei (エー or エイ)
    * B; bī (ビー, alternative pronunciation bē, ベー)
    * C; shī (シー or シィー, sometimes pronounced sī, スィー)
    * D; dī (ディー, alternative pronunciation dē, デー)
    * E; ī (イー)
    * F; efu (エフ)
    * G; jī (ジー)
    * H; eichi (エイチ)
    * I; ai (アイ)
    * J; jē or jei (ジェー or ジェイ)
    * K; kē or kei (ケー or ケイ)
    * L; eru (エル)
    * M; emu (エム)
    * N; enu (エヌ)
    * O; ō (オー)
    * P; pī (ピー, alternative pronunciation pē, ペー)
    * Q; kyū (キュー)
    * R; āru (アール)
    * S; esu (エス)
    * T; tī (ティー, though sometimes pronounced chī, チー, and alternatively pronounced tē, テー)
    * U; yū (ユー)
    * V; vi (ヴィ, though often pronounced bui, ブイ)
    * W; daburyū (ダブリュー)
    * X; ekkusu (エックス)
    * Y; wai (ワイ)
    * Z; zeddo or zī (ゼッド or ズィー, though sometimes pronounced jī, ジー)
http://en.wikipedia.org/wiki/Romanization_of_Japanese

0

63

da et kak-to davnenko bilo zakinoto v odin saitik po ob$4eniju s druzjami.. prosto ne proverjal.. no spasibo, 4to prosvetil..  :)

0

64

Ia govoril shto vseriez vzialsa za izu4enie iaponskogo? Uje vsiu katakanu vyu4il! pravda praktika nujna...

0

65

respekt.. interesnaja tema.. no ja etu zateju poka-4to zabrosil.. imenno iz-za praktiki.. znaju toljko mnogo otdelnh fraz, kotorie ispolzujutsa ne trenirovkah.. a tak eto destvitelno nelegko..

0

66

Hajime!

0

67

os!..  :aikido:

0

68

ichi, ni, san, shi, go...

0

69

.. .. kime!! DZU!!..  :D

0

70

Ia govoril shto vseriez vzialsa za izu4enie iaponskogo? Uje vsiu katakanu vyu4il! pravda praktika nujna...

Djeb nu ti i vunderkid :ulet:

0

71

Vunderkind = 4udo-rebionok (perevod s nemetzkogo), engl. Wonder-kid
A uj v moi-to 22 ia ne kid. :) I uj ne Wonder. :stesnius:

0

72

Prishol siuda flooditi  :D
Djeb ey lasa tu nu mai fi asha de modest.
Budi po proche i liudi k tebe potyanutsa  :ulet:

0

73

Urrria! Privet la toti!
Iaca eu amush tot o sa fludesc in Limba Mamei!

Afara ploua mult:
Putinica s-a implut.
O broscutza mititika -
Tzushti in putinika!

Abajaiu poeziia asta. Numaidecat la copchii o s-o spun.

0

74

Detskii sad ROMASHKA  :D

0

75

テヴェル・サン・ガ・バカ・デス。

Кто разшифрует получит 500к ресов :)

0

76

превед кросафчег :)

0

77

Ne ugadal :)

0

78

Viva IMPERIUM
karo4e shtoto sfiazannoe s imperium :P
Pralino ?

0

79

ne, Viva Imperium budet tak:
ヴィヴァ イムペリウム

0

80

на японском это звучит так:            тевоэру-сан-га-бака-десу.
Правильно?
а вот перевод не знаю :angry:

Отредактировано Sanchouser (2006-10-20 09:51:51)

0

81

Za razshifrovku sostavliaiushih ieroglifov - pol priza. A kogda perevod budet - vtoraia :)

0

82

pol priza.

Эт сколько в ресурсном эквиваленте? :)

0

83

предыдущую стр. почитай :)

0

84

Кто разшифрует получит 500к ресов :)

Нубы, вперед!
(Мне 500к не нужно. =) )

0

85

Ox Neznayu
Vesi Google perevernul berx dnom
Vsex moix druzey sprosil
No tak ni4ego ne vivedal  :D

0

86

Sanchouser, тебе посылаю пол-приза за пол-ответа. Остальные по-приза тому кто скажет (если найдется такой) смысл. Конкурс остается открыт :)

Way Manyak, in legatura cu politica - te inteleg perfect. Undeva prin arhiva s poate de mai gasit cateva discutii de-aestea intre mine si alti cativa de pe forumu ista. Dar concluzia-i ca intr-adevar nu face de grait despre asta. Mai ales ca majoritatea celor de pe forum n-au idee ce se face la oi in tara. Si sincer, nu cred ca-i treaba lor :) Da daca vrei, hai sa ne jeluim aicea referitor la borta in care s-o transformat tara mea si cine-i vinovat :(

P.S.: tu apropo ce liceu ai terminat? ca am o presupunere si vreu sa vad dac am dreptate :)

0

87

Nu vreu sa vorbesc despre politica, ma doare capul, ma enervez strasnic si mi se face rau cind ma gindesc la tara mea.

P.S.: tu apropo ce liceu ai terminat? ca am o presupunere si vreu sa vad dac am dreptate 

Off am schimbat ultimul an 2 licee si am ajuns la rishkanofka nici nu tin minte cum se cheama ::D
Acuma sunt student anul 3 la ulim profesia jurist, domeniu dr international fara frecventa.
Mai si lucrez la sf lunii imi schimb lucrul si o sa ajung operator-admenistrator universitatea de medicina farmacologie ca .

Dar de ce ma intrebi ?
Ma pricep la istorie de asta ?! :D :D

0

88

da nustiu eu cum te pricepi tu la istorie, noi de asta n-am vorbit inca :) prosta atitudinea-i asa fix cum la lic.Asachi invata :)
Eu am terminat Asachi si de-atata zic. Am intrebat pur din curiozitate.

Hai mai ghini sa vorbim despre cat ii de frumoasa tara noastra :D De exemplu: mie imi place natura in Moldova - ii foarte frumoasa, unica problema - oamenii :).

0

89

Nu la Asachi nu am invatzat, dar totul e inainte :D
Shtii proverbul la rusi
Tipa u ruskix 2 probl duraki i doroghi
Da la noi 3 prb proshtii drumurile shi rushii :D

prosta atitudinea-i asa fix cum la lic.Asach

Adika ce vrey sa zici prin atitudinea mea ? mai precis ?!

Hai mai ghini sa vorbim despre cat ii de frumoasa tara noastra  De exemplu: mie imi place natura in Moldova - ii foarte frumoasa, unica problema - oamenii.


Off tzara da e frumoasa, apropo am vila la vad :P naura e ceva superb, dar nu ash zice k oamenii sunt o probl asha de mare adica nu totzi
Tzin minte cum cu vryo 2 ani in urma riikam vila shii toata ziua tiriem chetre dar spre 7 seara ne adunam cu totzi vecinii shi o shtergem la nistru la scaldat , shi asha toata vara
Gratar, fete, hlizituri :D

0

90

Adika ce vrey sa zici prin atitudinea mea ? mai precis ?!

Nica rau. Prosta shtii tu cum ii la Asachi - ei is primii la greve, demonstratii, etc. Pe de asupra propaganda nationalista merge bine acolo. Nu pot sa spun ca pe mine acolo m-au influentat sa fiu asa cum sunt, posibil ca as fi avut tot aceleasi pareri si daca invatam in alta shcoala, dar mi-a placut in Asachi faptul ca nu eram eu unicul cu asa pareri. M-am simtit mai liber.

Da la noi 3 prb proshtii drumurile shi rushii

Ei si asta-i drept. Dar nu tot timpul. Adica da, lor le place sa se suie in cap, dar eu socot ca tot bravii nostri moldoveni is vinovati ca le dau voie sa se catzere in cap. M-am ciocnit des de asta. Si mai au moldovenii nostri si alte "plusuri" de care mi-e rusine.

Off tzara da e frumoasa, apropo am vila la vad

Off, iti merge tie :) Eu abia pe la mijlocu lu septembrie am ajuns si pe acolo. Si o fost tare ghini. Inainte de asta toata vara n-am fost nicaieri - de vina ii OGame :D

Отредактировано Gebeleysis (2006-10-28 14:38:28)

0


Вы здесь » Imperium » Обо всём » International Forum